SIH - logoU nedjelju, 23. kolovoza, održana je prva sjednica netom imenovanog Izvršnog odbora. Sjednici je prisustvovalo 4 od ukupno 5 članova te Željko Roglić, predsjednik Saveza, Jelena Drndić, načelnica za međunarodnu suradnju, i Tamara Karlović, administratorica Saveza.

Na prvoj sjednici Izvršnog odbora, članovi su:

• odlučili kako će SIH aplicirati na natječaj institucionalne potpore Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva,
  • dogovorili kvirnu podjelu posla unutar Izvršnog odbora po resorima,
  • napravili pregled financijskog poslovanja u ovoj kalendarskoj godini te razmotrili načine dodatnog financiranja u narednom razdoblju,
  • raspravili problematiku dobivanja poslovnog prostora i dogovorili daljni tijek po tom pitanju,
  • raspravili nove mogućnosti zapošljavanja,
  • napravili pregled isteklih i važećih ugovora sa subjektima iz javnog i civilnog sektora,
  • napravili pregled ostalih tekućih i hitnih poslova te utvrdili njihovo odrađivanje.

Sljedeću sjednicu članovi Izvršnog odbora načelno su dogovorili početkom rujna. Više o zaključenom pročitajte u Zapisniku 1. sjednice Izvršnog odbora SIH-a (pdf.)

Boris Vujnović,
član Izvršnog odbora