Jesenski susreti izviđača, 1. kolo državne izviđačke lige Savez izviđača Hrvatske (SIH) 2016-2017, Kup Betlehem. Ove godine uz tradicionalno,  izviđačko natjecanje koje se boduje za prvo kolo državne izviđačke lige SIH-a za mlađu kategoriju – Državni izviđački višeboj (DIV), održano je i prvo kolo izviđačke lige SIH-a za stariju kategoriju – Državno izviđačko orijentacijsko natjecanje (DION). Od 7. do 9. listopada  32 ekipe, 17 na DIV-u i 15 na DION-u, pokazali su koliko su savladali opsežan izviđački program koji se temelji na poznavanju znanja i vještina snalaženja u prirodi.

Mlađe ekipe startale su s Betlehema i  stazu od 5 km, s 5 kontrolnih stanica sa raznim zadatcima  završili u gradskom parku, a start  starijim ekipama bio je u Šartovcu, te su stazu dugu 15 km preko Gojla i Mišinke završili na Betlehemu.

Sudjelovalo je 159 natjecatelja, 19 volontera iz drugih odreda i 23 naša člana kao organizacijski tim.

Nagrade i prijelazni pehar uručio je dogradonačelnik Grada Kutine gosp. Damir Petravić.